Študentské filmy: Ivana Huncíková Z Bratislavy do NYC a späť

Vo Foajé pokračujeme s projekciami študentských filmov, po ktorých nasleduje diskusia s tvorcom.

12. decembra uvedieme v kine Foajé filmy Ivany Huncíkovej, diskusiu s ňou bude moderovať filmová publicistka Roberta Tóthová.

Ivana Huncíková je absolventka ateliéru dokumentárnej tvorby na bratislavskej VŠMU. Na poslednom tohtoročnom študentskom cykle premietneme filmy, ktoré Ivana realizovala počas štúdia a preskočíme aj k jej aktuálnej newyorskej tvorbe. Po premietaní bude diksusia s režisérkou.

Connie & Corey (2018)
Réžia: Rezarta Seferi
Kamera: Ivana Hucíková

Šesťdesiatšesť ročná talianska Američanka Connie a jej 24-ročný spolubývajúci Corey majú tichú domácnosť. Coreyho nedávny incident, ktorý skončil menším poškodením chladničky v ich byte, rozprúdil medzi nimi ostrú výmenu názorov, pri ktorej vyplávalo na povrch hneď niekoľko nemilých problémov tejto bizarnej dvojice spolubývajúch.

Matky a dcéry (2015)
Námet, scenár, réžia, kamera: Ivana Hucíková

Magisterský film Matky a dcéry sleduje štyri generácie žien – štyri generácie matiek a dcér. Každá je niečím iná a pritom sú všetky rovnaké. Film odkrýva krásu, ale aj trpkosť jedného z najkomplikovanejších vzťahov – vzťahu medzi matkou a dcérou.

Deň Veroniky Seppovej (2011)
Réžia, kamera, strih: Ivana Hucíková

Ročníkové cvičenie ateliéru dokumentárnej tvorby VŠMU na tému jeden deň tvojho spolužiaka/spolužiačky. Veronika Seppová študuje dokument a popritom skladá vlastnú hudbu. Cestou na filmový festival v Jihlave bojuje s tým, či myslí filmom alebo hudbou.

Štvrtý film bude prekvapenie 🙂

Tešíme sa na vás v najmenšom kine v meste!