Hororová streda vo Foajé VII

Hororové stredy sú cyklom filmových prednášok a projekcií pre fanúšičky a fanúšikov filmovej hrôzy, nepokoja a bizarností, v ktorom dvojica – režisér Peter Czikrai & scenárista Peter Balko – prinesie raz mesačne zaprášený hororový klenot do najmenšieho bratislavského kina Foajé.

Halloweenska Hororová streda bude patriť nekonečným hlbinám vesmíru, tajomným planétam a kolóniám desivých bytostí, monštier i entít, ktoré na nás už desaťročia útočia z plátien kín v populárnom subžánri sci-fi hororu.

Keď neďaleko pokojného amerického malomesta dopadne družica s tajným vládnym experimentom, rozpúta sa peklo a obyvateľov začne terorizovať… Sliz! Znie to ako lacné béčko? Nenechajte sa zmiasť! Snímku The Blob (1988) Chucka Russela, podieľajúceho sa na vydarenej tretej Nočnej more z Elm Street či bláznivej komédii Maska (áno, s Jimmom Carreym), napísal Frank Darabont (režisér Zelenej míle a Vykúpenia z väznice Shawshank) a produkoval samotný Steven Spielberg. Vesmírna apokalypsa nebola ešte nikdy štýlovejšia, serióznejšia ani slizkejšia.

Traileris: https://www.youtube.com/watch?v=c_gOLtwyOw0.

Premietanie zahájime prednáškou, po projekcii nasleduje voľná diskusia. Vstup zdarma – na vlastné riziko.

Organizuje občianske združenie Foajé, podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac info o Hororových stredách na: https://www.facebook.com/HororoveStredy/.