Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Dance of Reality

13. apríla - 10:00 - 12:30

5€
 

Druhá dielňa cyklu pohybových workshopov vo Foajé má názov DANCE REALITY. Lektorkou je Barbora Debnárova – tanečnica, performerka, herečka a inštruktorka jogy . V svojej tvorbe sa zaujíma o rituál v divadle, s touto témou súvisí pojem “vedomé telo”. Barbora vyštudovala pohybové divadlo na Pražskej AMU. Momentálne sa venuje doktorandtúre na bábkarskej fakulte VŠMU, v dizertačnej práci skúma vzťah tela a materiálu. Telo pre ňu predstavuje zdroj informácií, ktoré máme v sebe zakódované a sú zabudnuté pod nánosmy….

Dielňa DANCE of REALITY sa bude venovať latentnému, prirodzenému pohybu, ktorý má každý jednotlivec v sebe a na na prúdenie dychu v tele, s ktorým súvisí plynutie pohybu.

Zároveň sa bude zameriavať na uvedomenie si rôznych pohybových zlozvykov, ktoré nám môžu znepríjemňovať život. Bude vychádzať z bežných civilných situácií ako pitia kávy, sedenia za počítačom až k pohybu, ktorý vzniká pri viazaní šnúrok na topánkach či pri varení obeda.

Cez situácie, s ktorými sa stretávame počas všedného dňa, si hravým spôsobom budeme rozpohybovávať telá do tanca. Kde rytmus bude naším dychom.

V rámci dielni sa taktiež zoznámime s niekoľkými mudrami ako s energetickými akumulátormi, pre inšpirovanie, uvedomenie si gesta ktorým uchopujeme šálku kávy, či ingrediencie pri varení!

Cieľom dielne je účastníka priviesť k vnímaniu svojho tela v bežnom živote, uvedomeniu si pozornosti tvaru, napätia, energie tela a gesta s ktorým sa konfrontuje so svetom a tak ho priviesť k tancu. Pohybový workshop je pre ľudí, ktorí si chcú uvedomovať svoje telo v priestore. Chcú byť vedomí napätia svojich svalov, pohybu kostí, plynulosti dychu a tým samotnej energie pocitov.

Kde: Foajé Kedy: 16.3 10:00-12:30 Čo so sebou: príjemné teplé oblečenie v ktorom môžte byť v kontakte so zemou:) Cena: 5 EUR

Potrebná registrácia na: info.foaje@gmail.com

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Podrobnosti

Dátum:
13. apríla
Čas:
10:00 - 12:30
Cena:
5€

Organizátor

Foajé

Miesto udalosti

Foajé
Štefánikova 16
Bratislava, 81104 Slovenská republika
+ Google Map
Webstránka:
foaje.net